Sport i TV i dag og næste 7 dage

Velkommen til sportskategorien på TV-oversigt.dk, hvor vi præsenterer en dynamisk oversigt over kommende sportsbegivenheder på TV. Om du er en lidenskabelig sportsfan eller blot nyder at følge med i spændingen, så er dette stedet, hvor du kan finde alle de mest forventede sportsoplevelser, der bliver vist på forskellige sportskanaler.

02-03-2024
01:00 Fodbold: Premier League Stories 01:05 Ishockey: Ottawa-Arizona 01:23 Sportsmagasinet The Minute 01:25 Billard: Snooker - Welsh Open 01:30 NBA: Boston Celtics-Dallas Mavericks 01:30 Fodbold: Bundesligaen 01:45 Squash: Junior DM 2024 01:50 Sportsmagasinet The Minute 02:00 ATP 500: Semifinale, Acapulco 02:00 Cykling: Tour du Rwanda 02:00 Fodbold: FC Midtjylland-F.C. København 02:05 Slut på dagens programmer 02:40 Freestyle: World Cup 03:00 Padel: HexagonCup (k) 03:40 Freestyle: World Cup 04:00 Fodbold: Freiburg-Bayern München 04:30 Padel: HexagonCup 04:35 Superbike: Australiens VM-afdeling 06:00 Cykling: UAE Tour 06:00 Golf: PGA Tour-magasinet 06:00 Sportsmagasinet Trans World Sport 06:30 Billard: Snooker - The Players Championship 07:00 Freestyle: World Cup 07:00 Formel 1: Kevin Magnussens 2023-sæson 07:25 Håndbold: Mors-Thy - Ribe-Esbjerg (m) 07:30 Formel 1: Bag kulisserne 07:55 Cykling: Etoile de Bessèges 08:00 Fodbold: Premier League Netbusters 08:10 Håndbold: Mors-Thy - Ribe-Esbjerg (m) 08:20 Inside Serie A 08:25 Billard: Snooker - The Players Championship 08:30 Motorsport: Endurance - Qatars VM-afdeling 08:30 Fodboldmagasinet Returbold 08:50 ATP 500: H. Rune-C. Ruud, semifinale, Acapulco 08:55 Formel 1: Bag kulisserne 09:00 Håndbold: Nordsjælland-KIF Kolding (m) 09:00 Fodbold: Premier League Fantasy 09:25 Motorsport: Mobil 1 The Grid 09:30 Fodbold: Transfervinduet 09:45 Håndbold: Nordsjælland-KIF Kolding (m) 09:55 Formel 3: Bahrains Grand Prix 10:00 Bendtner - tilbage til start 10:25 Cykling: Holm og Bays Radio Tour 10:35 SuperMatchen: Odense-Team Esbjerg (k) 10:50 Alpint: World Cup - styrtløb (k) 10:55 ATP 500: D. Medvedev-U. Humbert, semifinale, Dubai 10:55 Atletik: Indendørs-VM 10:55 Formel 1: Kevin Magnussens 2023-sæson 11:15 SuperMatchen: Odense-Team Esbjerg (k) 11:25 Formel 2: Bahrains Grand Prix 11:50 Futsal: Lystrup - Gentofte 12:00 Badminton: Semifinale, German Open 12:00 Cykling: Strade Bianche (k) 12:25 Fodbold: Champions League-magasinet 12:55 Fodbold: Kolding-Hobro 12:55 Fodbold: Manchester City-Everton (k) 13:00 Badminton: Semifinale, German Open 13:00 Formel 1: Bahrains Grand Prix - kvalifikation 13:05 Skiskydning: Studiet 13:20 Skiskydning: World Cup - fællesstart (k), Holmenkollen 13:30 Cykling: Strade Bianche – studie 14:00 Badminton: Semifinale, German Open 14:00 Cykling: Strade Bianche (m) 14:00 Cykling: Strade Bianche 14:05 Skiskydning: World Cup - 20 km indiv. (m), Holmenkollen 14:30 Formel 1: Bahrains Grand Prix - optakt 15:00 Badminton: Semifinale, German Open 15:00 Bendtner - tilbage til start 15:05 Skiskydning: Studiet 15:20 Skiskydning: World Cup - fællesstart (m), Holmenkollen 15:25 Fodbold: Premier League - højdepunkter 15:40 Håndbold: Studiet 15:55 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 15:55 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 15:55 Fodbold: Brentford-Chelsea 15:55 Fodbold: Nottingham Forest-Liverpool 16:00 Badminton: Semifinale, German Open 16:00 Formel 1: Bahrains Grand Prix 16:10 Skiskydning: World Cup - fællesstart (k), Holmenkollen 16:35 Futsal: Danmark - Brasilien 16:40 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 16:40 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 16:55 LALIGA World 17:00 Badminton: Semifinale, German Open 17:00 Cykling: Strade Bianche - studiet 17:10 Cykling: Le Samyn (k) 17:30 Badminton: R. Gemke-J. Zhao, semifinale, German Open 17:30 Serie A: Studiet 17:55 Serie A: Monza-Roma 17:55 Alpint: World Cup - storslalom (m) 17:55 Fodbold: Premier League Fantasy 18:00 Formel 1: Bahrains Grand Prix - opfølgning 18:10 Cykling: Le Samyn 18:25 Fodbold: Luton-Aston Villa 18:55 Serie A: Studiet 19:00 Badminton: Semifinale, German Open 19:00 Serie A: Monza-Roma 19:30 Golf: The Honda Classic 19:30 Fodbold: Champions League-magasinet 19:40 Sporten 19:55 Serie A: Studiet 20:00 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 20:00 Atletik: Indendørs-VM 20:00 Dart: UK Open 20:05 Fodbold: 3F Superliga-magasinet 20:15 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 20:30 LALIGA: Studiet 20:30 Fodbold: Eriksen kårer - mine største øjeblikke 20:50 Alpint: World Cup - storslalom (m) 20:55 LALIGA: Valencia-Real Madrid 20:55 Cykling: Etoile de Bessèges 21:00 NBA: Brooklyn Nets-Atlanta Hawks 21:20 Billard: Snooker - The Players Championship 21:55 LALIGA: Studiet 22:00 LALIGA: Valencia-Real Madrid 22:00 Fodbold: Tottenham-Crystal Palace 22:15 NBA: Brooklyn Nets-Atlanta Hawks 22:55 LALIGA: Studiet 23:15 Skiskydning: World Cup - fællesstart (k), Holmenkollen 23:20 Billard: Snooker - The Players Championship 23:30 NBA: Miami Heat-Utah Jazz 23:55 Fodboldklubben
03-03-2024
20:00 Dart: UK Open 22:00 Fodbold: Tottenham-Crystal Palace 23:15 Skiskydning: World Cup - fællesstart (k), Holmenkollen 23:20 Billard: Snooker - The Players Championship 23:30 NBA: Miami Heat-Utah Jazz 23:55 Fodboldklubben 00:00 Sportsmagasinet Trans World Sport 00:00 Fodbold: Freddie Ljungberg's Unseen 00:05 Skiskydning: World Cup - fællesstart (m), Holmenkollen 00:15 NBA: Miami Heat-Utah Jazz 00:35 Bendtner - tilbage til start 00:50 Fodboldquizzen 01:00 ATP 500: Finale, Dubai 01:05 Ishockey: Toronto-NY Rangers 01:20 Superbike: Australiens VM-afdeling 01:20 Fodbold: FA Cuppen - special 01:35 Motorsport: WEC - Qatar 01:50 Skihop: World Cup (k) 02:00 Fodbold: Nottingham Forest-Liverpool 02:20 Superbike: Australiens VM-afdeling 02:50 Slut på dagens programmer 02:55 Freestyle: World Cup 03:05 LALIGA World 03:15 Superbike: Australiens VM-afdeling 03:30 Inside Serie A 03:35 NBA: Action 03:50 Freestyle: World Cup 04:00 ATP 500: Finale, Acapulco 04:00 Fodbold: Brentford-Chelsea 04:05 Ishockey: Calgary-Pittsburgh 04:15 Superbike: Australiens VM-afdeling 04:50 Cykling: Kuurne-Bruxelles-Kuurne 04:55 Sports-spotlight 06:00 Cykling: UAE Tour 06:00 OL-magasinet 06:00 Formel 1: Bag kulisserne 06:05 OL-magasinet 06:25 Driven 06:30 Motorsport: Mobil 1 The Grid 06:55 Billard: Snooker - Welsh Open 07:00 Formel 1: Kevin Magnussens 2023-sæson 07:05 OL-magasinet 07:10 NBA: Brooklyn Nets-Atlanta Hawks 07:10 Golf: PGA Tour-magasinet 07:25 Atletik: Aarhus Sprint'n'Jump 07:30 Fodbold: Bundesligaen - højdepunkter 07:40 Tennis: Australian Open - højdepunkter 08:15 NBA: Brooklyn Nets-Atlanta Hawks 08:25 Billard: Snooker - Welsh Open 08:30 Fodboldmagasinet Returbold 08:40 Cykling: Kuurne-Bruxelles-Kuurne 08:45 ATP 500: Finale, Acapulco 09:00 Formel 1: Bahrains Grand Prix 09:00 Fodbold: Premier League Fantasy 09:25 Håndbold: Bjerringbro-Silkeborg - GOG (m) 09:30 Fodbold: Transfervinduet 09:40 Cykling: Le Samyn (k) 10:00 Atletik: Tokyo Maraton 10:00 Bendtner - tilbage til start 10:10 Håndbold: Bjerringbro-Silkeborg - GOG (m) 10:40 Cykling: Le Samyn 10:45 Skiskydning: World Cup - fællesstart (k), Holmenkollen 10:50 Alpint: World Cup - super-G (k) 10:55 Badminton: Semifinale, German Open 11:00 Atletik: Indendørs-VM 11:00 Formel 3: Bahrains Grand Prix 11:15 OL-magasinet 11:35 Skiskydning: World Cup - fællesstart (m), Holmenkollen 11:40 Billard: Snooker - The Players Championship 12:00 Badminton: Finale, German Open 12:00 Fodbold: Premier League Fantasy 12:06 Fodbold: 3F Superliga-magasinet 12:30 Skiskydning: Studiet 12:30 Fodbold: Transfervinduet 12:30 Fodbold: Champions League-magasinet 12:45 Skiskydning: World Cup - single mixed stafet, Holmenkollen 12:50 Cykling: Radio Tour 13:00 Fodbold: Rundt om runden 13:00 Fodbold: Freddie Ljungberg's Unseen 13:10 Badminton: Finale, German Open 13:25 Fodbold: FA Cuppen - højdepunkter 13:30 Skiskydning: World Cup - fællesstart (k), Holmenkollen 13:30 Fodbold: Viborg-Randers - optakt 13:30 Billard: Snooker - The Players Championship 13:30 Fodbold: Lyngby-Hvidovre - optakt 13:40 Cykling: Grand Prix Monsere 13:55 Fodbold: Viborg-Randers 13:55 Fodbold: Lyngby-Hvidovre 13:55 Fodbold: Burnley-Bournemouth 14:00 Skiskydning: World Cup - fællesstart (m), Holmenkollen 14:25 Badminton: Finale, German Open 15:00 Cykling: Paris-Nice - 1. etape 15:00 Fodbold: Brøndby-Vejle - optakt 15:15 Cykling: Paris-Nice 15:30 Superbike: Australiens VM-afdeling 15:40 Badminton: Finale, German Open 15:55 Fodbold: Brøndby-Vejle 16:00 Fodbold: Viborg-Randers - opfølgning 16:00 Fodbold: Lyngby-Hvidovre - opfølgning 16:00 Fodbold: FC Köln-Bayer Leverkusen 16:30 Superbike: Australiens VM-afdeling 16:30 Fodbold: VAR-rummet 16:55 Badminton: Finale, German Open 16:55 Futsal: Danmark - Litauen 17:00 Golf: The Honda Classic 17:00 Fodbold: AGF-OB - opfølgning 17:05 Cykling: Paris-Nice - Studiet 17:20 Skiskydning: World Cup - mixed stafet, Holmenkollen 17:25 Cykling: O Gran Camiño 17:25 Fodbold: Hoffenheim-Werder Bremen 17:55 Fodbold: AGF-OB 18:00 Fodbold: Brøndby-Vejle - opfølgning 18:10 Crunch Time 18:20 Cykling: Paris-Nice, 1. etape - sammendrag 18:25 LALIGA: Mallorca-Girona 18:50 Cykling: O Gran Camiño 18:50 Futsal: Danmark - Letland 19:00 NBA: Dallas Mavericks-Philadelphia 76ers 19:00 Bendtner - Tilbage til start 19:00 Golf: The Honda Classic 19:30 LALIGA: Mallorca-Girona 19:30 Fodbold: Fra Brønshøj til Bundesligaen 19:55 Atletik: Indendørs-VM 20:00 Fodbold: Onside 20:00 Dart: UK Open 20:15 NBA: Dallas Mavericks-Philadelphia 76ers 20:15 Sportsaften – Tobias i Tórshavn 20:20 Cykling: O Gran Camiño 20:30 LALIGA: Studiet 20:55 LALIGA: Athletic Club-FC Barcelona 21:30 NBA: Boston Celtics-Golden State Warriors 21:32 Sportsmagasinet 21:55 LALIGA: Studiet 22:00 LALIGA: Athletic Club-FC Barcelona 22:00 Motorsport: Nascar Cup Series 22:15 Cykling: Kuurne-Bruxelles-Kuurne 22:45 NBA: Boston Celtics-Golden State Warriors 22:45 Sportsaften – Tobias i Tórshavn 22:55 LALIGA LOCA 23:25 Skiskydning: World Cup - mixed stafet, Holmenkollen 23:30 Fodbold: Arsenal-Tottenham (k) 23:50 Poker: Munkebjerg Poker Tour 2024
04-03-2024
19:00 Golf: The Honda Classic 22:00 Motorsport: Nascar Cup Series 22:15 Cykling: Kuurne-Bruxelles-Kuurne 22:45 NBA: Boston Celtics-Golden State Warriors 23:25 Skiskydning: World Cup - mixed stafet, Holmenkollen 23:30 Fodbold: Arsenal-Tottenham (k) 23:50 Poker: Munkebjerg Poker Tour 2024 00:00 Billard: Snooker - The Players Championship 00:05 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 00:05 Freestyle: World Cup 00:45 LALIGA: Atlético Madrid-Real Betis 00:50 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 00:50 Sportsaften – Tobias i Tórshavn 01:05 Freestyle: World Cup 01:05 Ishockey: Buffalo-Winnipeg 01:30 Fodbold: Leicester-Chelsea (k) 01:35 Cykling: Paris-Nice - 1. etape 01:40 LALIGA: Atlético Madrid-Real Betis 02:00 Billard: Snooker - The Players Championship 02:05 Judo: Show 02:35 Serie A: Napoli-Juventus 03:05 Formel E: Saudi-Arabiens VM-afdeling 03:10 Slut på dagens programmer 03:30 Serie A: Napoli-Juventus 03:30 Fodbold: Freddie Ljungberg's Unseen 04:00 Cykling: Grand Prix Samyn (k) 04:00 Fodbold: Manchester City-Manchester United 04:05 Ishockey: Edmonton-Pittsburgh 04:10 OL-magasinet 04:20 OL-magasinet 05:00 Cykling: Grand Prix Samyn 05:20 OL-magasinet 05:25 Golf: PGA Tour-magasinet 06:00 Golf: The Honda Classic 06:00 Tennis: Australian Open - højdepunkter 06:00 Fodbold: Bundesligaen - højdepunkter 06:50 Sportsaften – Tobias i Tórshavn 07:00 Billard: Snooker - The Players Championship 07:00 Fodbold: Freddie Ljungberg's Unseen 07:20 Badminton: Finale, German Open 07:30 LALIGA: Atlético Madrid-Real Betis 07:30 Fodbold: Freddie Ljungberg's Unseen 08:00 Cykling: Tour du Rwanda 08:00 Fodbold: FA Cuppen - højdepunkter 08:10 Poker: Munkebjerg Poker Tour 2024 08:20 Badminton: Finale, German Open 08:20 LALIGA: Atlético Madrid-Real Betis 08:30 Fodbold: Championship - højdepunkter 08:45 Sportsaften – Tobias i Tórshavn 09:00 Cykling: Grand Prix Samyn (k) 09:00 Billard: Snooker - The Players Championship 09:00 Formel 1: Bahrains Grand Prix 09:00 Fodbold: Bundesligaen - højdepunkter 09:20 Badminton: Finale, German Open 09:20 Skiskydning: World Cup - single mixed stafet, Holmenkollen 09:55 Cykling: Grand Prix Samyn 10:10 Skiskydning: World Cup - mixed stafet, Holmenkollen 10:20 Badminton: Finale, German Open 10:55 Cykling: Paris-Nice 11:00 Sports-spotlight 11:00 Motorsport: Mobil 1 The Grid 11:20 Badminton: Finale, German Open 11:20 Sportsaften – Tobias i Tórshavn 11:30 Cykling: Paris-Nice - 1. etape 11:30 Formel 1: Bag kulisserne 12:00 Cykling: Paris-Nice 12:00 Powerboat: VM-afdeling 12:00 Formel 1: Kevin Magnussens 2023-sæson 12:20 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 12:30 Motorsport: Endurance - Qatars VM-afdeling 12:30 Fodbold: FC Midtjylland-F.C. København 13:05 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 13:15 Cykling: Tirreno-Adriatico 13:45 Futsal: Danmark - Letland 13:50 Håndbold: Bjerringbro-Silkeborg - GOG (m) 14:30 Fodbold: AGF-OB 14:35 Håndbold: Bjerringbro-Silkeborg - GOG (m) 14:40 Cykling: Paris-Nice - 2. etape 15:05 Billard: Snooker - London Masters 15:20 Håndbold: Fredericia-Aalborg (m) 15:20 Cykling: Paris-Nice 16:05 Håndbold: Fredericia-Aalborg (m) 16:30 Fodbold: Onside 16:45 Cykling: Paris-Nice - Studiet 16:45 Cykling: GP Jean-Pierre Monseré 16:50 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 17:00 Skiskydning: World Cup - single mixed stafet, Holmenkollen 17:00 Billard: Snooker - World Grand Prix 17:35 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 17:40 Sportsaften – Tobias i Tórshavn 17:50 Skiskydning: World Cup - mixed stafet, Holmenkollen 18:16 Golf: The Honda Classic 18:20 Cykling: Paris-Nice - 2. etape 18:30 Fodbold: FC Nordsjælland-Silkeborg - optakt 18:55 Fodbold: FC Nordsjælland-Silkeborg 19:10 UEFA Europa og Conference League - næste runde 20:00 Billard: Snooker - World Masters 20:05 Inside Serie A 20:15 Golf: PGA-magasinet 20:25 Segunda División: Elche-Alcorcon 20:40 Serie A: Inter-Genoa 20:46 OL-magasinet 20:55 Fodbold: Sheffield United-Arsenal 21:00 Surfing: World League Championship Tour 21:00 Fodboldmagasinet Offside 21:30 Segunda División: Elche-Alcorcon 21:30 Squash: Danish Junior Open 21:45 Serie A: Inter-Genoa 21:50 Petanque: DM-finale i Triple Mix 22:00 OL-magasinet 22:25 NBA: Dallas Mavericks-Philadelphia 76ers 22:40 Cykling: Paris-Nice - 2. etape 23:00 Billard: Snooker - The Players Championship 23:00 Fodbold: Fra Brønshøj til Bundesligaen 23:30 Fodbold: NordicBet Liga-magasinet 23:40 NBA: Dallas Mavericks-Philadelphia 76ers 23:45 Fodbold: Falk forfra
05-03-2024
22:40 Cykling: Paris-Nice - 2. etape 23:00 Billard: Snooker - The Players Championship 23:30 Fodbold: NordicBet Liga-magasinet 23:40 NBA: Dallas Mavericks-Philadelphia 76ers 23:45 Fodbold: Falk forfra 00:05 Fodbold: Bundesligaen - højdepunkter 00:40 Superbike: Australiens VM-afdeling 00:50 NBA:: Boston Celtics-Golden State Warriors 00:50 Serie A: Inter-Genoa 01:00 Billard: Snooker - The Players Championship 01:05 Rungsted 4ever 01:05 Ishockey: Columbus-Vegas 01:40 Superbike: Australiens VM-afdeling 01:45 Serie A: Inter-Genoa 02:00 Fodbold: FC Nordsjælland-Silkeborg 02:05 NBA: Boston Celtics-Golden State Warriors 02:35 Golf: The Honda Classic 02:40 UEFA Europa og Conference League - næste runde 02:55 Slut på dagens programmer 03:00 Cykling: Strade Bianche (k) 03:30 Inside Serie A 04:00 NBA: Action 04:00 Fodbold: Sheffield United-Arsenal 04:30 NBA: Los Angeles Lakers-Oklahoma City Thunder 04:30 Cykling: Strade Bianche 04:35 Ikke programsat 05:30 Powerboat: VM-afdeling 06:00 NBA: Los Angeles Lakers-Oklahoma City Thunder 06:00 Cykling: UAE Tour (k) 06:00 Fægtning: Grand Prix 06:00 Fodboldmagasinet Returbold 06:30 Fodbold: FA Cuppen - højdepunkter 06:55 OL-magasinet 07:00 Golf: The Honda Classic 07:00 Fodbold: Championship - højdepunkter 07:10 OL-magasinet 07:30 Fodbold: Freddie Ljungberg's Unseen 07:50 Cykling: Paris-Nice - 2. etape 08:00 Fodbold: Freddie Ljungberg's Unseen 08:05 OL-magasinet 08:15 Golf: PGA Tour-magasinet 08:20 NBA: Los Angeles Lakers-Oklahoma City Thunder 08:30 Fodbold: NordicBet Liga-magasinet 08:45 Surfing: World League Championship Tour 09:00 Surfing: World League Championship Tour 09:00 Fodbold: Silkeborg-AGF 09:00 Fodbold: Bundesligaen - højdepunkter 09:25 NBA: Los Angeles Lakers-Oklahoma City Thunder 09:45 Billard: Snooker - The Players Championship 09:50 Badminton: Finale, German Open 10:00 Judomagasinet 10:35 Serie A: Inter-Genoa 10:50 Badminton: Finale, German Open 11:00 Cykling: Paris-Nice 11:00 Fodboldmagasinet Offside 11:30 Serie A: Inter-Genoa 11:40 Billard: Snooker - The Players Championship 11:50 Badminton: Finale, German Open 12:00 Cykling: Tirreno-Adriatico 12:25 Cykling: Paris-Nice - 2. etape 12:50 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 13:00 Fodbold: Sheffield United-Arsenal 13:15 Cykling: Tirreno-Adriatico 13:35 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 14:00 Billard: Snooker - World Masters 14:20 Håndbold: Bjerringbro-Silkeborg - GOG (m) 14:40 Cykling: Paris-Nice - 3. etape 15:00 Formel 1: Bahrains Grand Prix 15:05 Håndbold: Bjerringbro-Silkeborg - GOG (m) 15:20 Cykling: Paris-Nice 15:50 Håndbold: Fredericia-Aalborg (m) 16:35 Håndbold: Fredericia-Aalborg (m) 16:35 Cykling: Paris-Nice - Studiet 16:45 Cykling: Trofeo Laigueglia 16:50 Serie A: Inter-Genoa 17:00 Formel 1: Bag kulisserne 17:20 Cykling: Paris-Nice - 3. etape 17:30 Motorsport: Mobil 1 The Grid 17:45 Serie A: Inter-Genoa 17:45 Golf: The Honda Classic 18:00 Fodbold: NordicBet Liga-magasinet 18:05 Billard: Snooker - seventh heaven 18:25 Cykling: Tirreno-Adriatico 18:30 Fodbold: Rundt om runden 18:35 Sportsaften – Tobias i Tórshavn 18:40 UEFA Europa og Conference League - næste runde 18:55 Fodbold: Paris SG-Real Sociedad 19:00 Billard: Snooker - World Masters 19:30 Håndbold: Studiet 19:30 Cykling 19:35 LALIGA Highlight Show 20:00 Håndbold: SønderjyskE-København (k) 20:00 Fodbold: Bayern München-Lazio - optakt 20:00 Cykling: Strade Bianche 20:35 Cykling: Paris-Nice - 3. etape 20:50 Håndbold: Studiet 20:55 Håndbold: SønderjyskE-København (k) 20:55 Fodbold: Real Sociedad-Paris SG 21:00 Fodbold: Bayern München-Lazio 21:40 Håndbold: Studiet 21:40 Sportsaften – Tobias i Tórshavn 22:00 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 22:00 Cykling: Trofeo Laigueglia 22:00 Poker: Munkebjerg Poker Tour 2024 22:35 NBA: Los Angeles Lakers-Oklahoma City Thunder 22:45 Håndbold: EM-kval. - Danmark-Polen (k) 23:00 Fodbold: Champions League Goal Show 23:00 Fodbold: Bayern München-Lazio 23:05 Triatlon: PTO Tour 23:30 Håndbold: SønderjyskE-København (k) 23:35 Ikke programsat 23:45 NBA: Los Angeles Lakers-Oklahoma City Thunder
06-03-2024
22:00 Cykling: Trofeo Laigueglia 22:00 Poker: Munkebjerg Poker Tour 2024 23:00 Fodbold: Champions League Goal Show 23:00 Fodbold: Bayern München-Lazio 23:30 Håndbold: SønderjyskE-København (k) 23:35 Ikke programsat 23:45 NBA: Los Angeles Lakers-Oklahoma City Thunder 00:00 Ikke programsat 00:15 Håndbold: SønderjyskE-København (k) 00:25 Superbike: Australiens VM-afdeling 00:55 Rungsted 4ever 00:55 NBA: Action 01:05 Cykling: Chasing Down a Dream 01:05 Fodbold: Bundesligaen - højdepunkter 01:30 NBA: Cleveland Cavaliers-Boston Celtics 01:30 Padel: HexagonCup 01:40 Golf: The Honda Classic 02:00 Ikke programsat 02:00 Fodbold: Bayern München-Lazio 02:05 Ishockey: Winnipeg-Seattle 02:20 Slut på dagens programmer 03:00 NBA: Cleveland Cavaliers-Boston Celtics 03:00 Ikke programsat 03:40 Cykling: Tour de la Provence 04:00 Fodbold: Real Sociedad-Paris SG 04:45 Cykling: Tour of Oman 05:00 Formel E: Saudi-Arabiens VM-afdeling 06:00 Cykling: UAE Tour (k) 06:00 Skihop: World Cup (k) 06:00 Fodboldmagasinet Returbold 06:25 Cykling: Paris-Nice - 3. etape 06:30 Fodbold: FA Cuppen - højdepunkter 06:55 NBA: Cleveland Cavaliers-Boston Celtics 07:00 Golf: The Honda Classic 07:00 Motorsport: Endurance - Qatars VM-afdeling 07:00 Fodbold: Æresdivisionen - højdepunkter 07:15 Petanque: DM-finale i Triple Mix 08:00 NBA: Cleveland Cavaliers-Boston Celtics 08:00 Fodbold: Premier League - højdepunkter 08:25 Håndbold: SønderjyskE-København (k) 09:00 Cykling: Strade Bianche (k) 09:00 Fodbold: Bayern München-Lazio 09:00 Fodbold: Rundt om runden 09:10 Håndbold: SønderjyskE-København (k) 09:10 Skiskydning: World Cup - 20 km indiv. (m), Holmenkollen 09:30 Fodbold: NordicBet Liga-magasinet 09:35 Atletik: Tokyo maraton 10:00 Badminton: French Open 10:05 Sportsaften – Tobias i Tórshavn 10:30 Cykling: Strade Bianche 10:55 Skiskydning: World Cup - fællesstart (k), Holmenkollen 11:00 Badminton: French Open 11:00 Fodbold: 3F Superliga-magasinet 11:00 Fodbold: Champions League Goal Show 11:35 Billard: Snooker - Welsh Open 11:45 Skiskydning: World Cup - fællesstart (m), Holmenkollen 12:00 Badminton: French Open 12:00 Cykling: Tirreno-Adriatico 12:00 Fodbold: Real Sociedad-Paris SG 12:35 Cykling: Paris-Nice - 3. etape 12:35 Billard: Snooker - Welsh Open 13:00 Badminton: French Open 13:15 Cykling: Tirreno-Adriatico 13:40 Poker: Munkebjerg Poker Tour 2024 14:00 Badminton: French Open 14:00 Billard: Snooker - World Masters 14:00 Fodbold: Premier League - højdepunkter 14:40 Cykling: Paris-Nice - 4. etape 15:00 Badminton: French Open 15:00 Fodbold: NordicBet Liga-magasinet 15:20 Cykling: Paris-Nice 15:30 Fodbold: Rundt om runden 15:40 Atletik: Aarhus Sprint'n'Jump 16:00 Badminton: French Open 16:00 Fodbold: Bundesligaen - højdepunkter 16:35 Cykling: Radio Tour 16:50 Cykling: Paris-Nice - Studiet 17:00 Badminton: French Open 17:00 Fodbold: F.C. København-Manchester City 17:05 Crunch Time 17:45 Crunch Time 17:55 Billard: Snooker - seventh heaven 18:00 Badminton: French Open 18:00 Fodbold: 3F Superliga-magasinet 18:30 Fodbold: Falk forfra 18:40 UEFA Europa League: Sporting CP-Atalanta 18:55 Fodbold: Leipzig-Real Madrid 19:00 Badminton: French Open 19:00 Billard: Snooker - World Masters 19:10 Sportsaften – Tobias i Tórshavn 19:30 Håndbold: Studiet 19:30 Fodbold: Manchester City-F.C. København - optakt 19:30 Cykling: Etoile de Bessèges 19:45 UEFA Europa League: Sporting CP-Atalanta 20:00 Håndbold: Skanderborg AGF-Fredericia (m) 20:00 Golf: PGA-magasinet 20:25 Tennis: Tæt på Nick Kyrgios 20:35 Håndbold: Aalborg-Vive Kielce (m) 20:40 ATP/WTA 1000: Indian Wells 20:50 Håndbold: Studiet 20:55 Håndbold: Skanderborg AGF-Fredericia (m) 20:55 Fodbold: Real Madrid-Leipzig 21:00 Fodbold: Manchester City-F.C. København 21:00 Tennis: Tæt på Nick Kyrgios 21:40 Håndbold: Studiet 21:40 Atletik: Tokyo Maraton 22:00 Cykling: Paris-Nice - 4. etape 22:00 ATP/WTA 1000: Indian Wells 22:05 Cykling: Tirreno-Adriatico 23:00 Fodbold: Champions League Goal Show 23:00 Fodbold: Manchester City-F.C. København 23:05 Tennis: Nick Kyrgios og de nye talenter 23:15 Judomagasinet 23:40 Tennis: Nick Kyrgios og de nye talenter
07-03-2024
22:00 Cykling: Paris-Nice - 4. etape 22:00 ATP/WTA 1000: Indian Wells 23:00 Fodbold: Champions League Goal Show 23:00 Fodbold: Manchester City-F.C. København 23:15 Judomagasinet 23:40 Tennis: Nick Kyrgios og de nye talenter 00:00 ATP/WTA 1000: Indian Wells 00:05 Håndbold: Skanderborg AGF-Fredericia (m) 00:10 Billard: Snooker - The Players Championship 00:15 Tennis: Nick Kyrgios og de nye talenter 00:45 Håndbold: Skanderborg AGF-Fredericia (m) 00:45 Rungsted 4ever 00:45 Motorsport: Endurance - VM-afdeling 01:05 Ishockey: Toronto-Buffalo 01:30 Badminton: French Open 01:40 Golf: The Honda Classic 01:55 Badminton: French Open 02:00 Fodbold: Manchester City-F.C. København 02:10 Billard: Snooker - The Players Championship 02:10 Slut på dagens programmer 02:55 Badminton: French Open 03:00 ATP/WTA 1000: Indian Wells 03:40 Tennis: Australian Open - højdepunkter 04:00 NBA: Golden State Warriors-Milwaukee Bucks 04:00 Fodbold: Real Madrid-RB Leipzig 04:05 Ishockey: Anaheim-Ottawa 04:10 Tennis: Australian Open 04:40 Bueskydning: Indoor World Series 05:00 ATP/WTA 1000: Indian Wells 05:15 NBA: Golden State Warriors-Milwaukee Bucks 06:00 Cykling: UAE Tour (k) 06:00 Billard: Snooker - Welsh Open 06:00 Sportsmagasinet Trans World Sport 07:00 Golf: The Honda Classic 07:00 Fodbold: Æresdivisionen - højdepunkter 07:10 Slut på dagens programmer 07:25 Sportsaften – Tobias i Tórshavn 07:30 Håndbold: Skanderborg AGF-Fredericia (m) 08:00 Billard: Snooker - Welsh Open 08:00 Fodbold: Premier League - højdepunkter 08:10 Håndbold: Skanderborg AGF-Fredericia (m) 08:25 ATP/WTA 1000: Indian Wells 08:55 Badminton: French Open 09:00 Superbike: Australiens VM-afdeling 09:00 Fodbold: Manchester City-F.C. København 09:00 Fodbold: Rundt om runden 09:20 OL-magasinet 09:30 OL-magasinet 09:30 Fodbold: NordicBet Liga-magasinet 09:40 Motorsport: Endurance - VM-afdeling 09:55 Badminton: French Open 10:00 Superbike: Australiens VM-afdeling 10:25 ATP/WTA 1000: Indian Wells 10:40 Sports-spotlight 10:55 Badminton: French Open 11:00 Judomagasinet 11:00 Fodbold: Champions League Goal Show 11:40 Billard: Snooker - The Players Championship 12:00 Badminton: French Open 12:00 Cykling: Tirreno-Adriatico 12:00 Fodbold: Real Madrid-Leipzig 12:20 Cykling: Paris-Nice - 4. etape 13:00 Badminton: French Open 13:15 Cykling: Tirreno-Adriatico 13:40 Billard: Snooker - The Players Championship 13:55 Formel 1: Kevin Magnussens 2023-sæson 14:00 Badminton: French Open 14:25 Formel 1: Saudi-Arabiens Grand Prix - træning 14:40 Cykling: Paris-Nice - 5. etape 15:00 Badminton: French Open 15:10 Sportsaften – Tobias i Tórshavn 15:10 Squash: Danish Junior Open 15:35 Fodbold: Eriksen kårer - mine største øjeblikke 15:40 Golf: PGA Tour-magasinet 15:45 Cykling: Paris-Nice 15:55 Formel 2: Saudi-Arabiens Grand Prix - kvalifikation 16:00 Badminton: French Open 16:10 Formel E: Saudi-Arabiens VM-afdeling 16:30 Sportsmagasinet Trans World Sport 16:50 Cykling: Paris-Nice - Studiet 17:00 Badminton: French Open 17:00 Surfing: World League Championship Tour 17:05 Crunch Time 17:10 Superbike: Australiens VM-afdeling 17:25 Formel 1: Bag kulisserne 17:55 Formel 1: Saudi-Arabiens Grand Prix - træning 18:00 Badminton: French Open 18:00 Fodbold: Studiet 18:00 Golf: The Honda Classic 18:10 Superbike: Australiens VM-afdeling 18:40 UEFA Conference League: Ajax-Aston Villa 18:40 UEFA Europa League: Sparta Prag-Liverpool 19:05 Superbike: Australiens VM-afdeling 19:05 Fodbold: Eriksen kårer - mine største øjeblikke 19:25 The Darts Show 19:40 Fodbold: Studiet 19:45 UEFA Conference League: Ajax-Aston Villa 19:45 UEFA Europa League: Sparta Prag-Liverpool 20:00 Golf: Arnold Palmer Invitational 20:00 Dart: Premier League 20:05 Superbike: Australiens VM-afdeling 20:40 Fodbold: Studiet 20:50 Cykling: Tirreno-Adriatico 20:55 UEFA Europa League: AC Milan-Slavia Prag 20:55 UEFA Europa League: Benfica-Rangers 21:45 Cykling: Strade Bianche (k) 21:55 Fodbold: Studiet 22:00 UEFA Europa League: AC Milan-Slavia Prag 22:00 UEFA Europa League: Benfica-Rangers 22:55 Cykling: Paris-Nice - 5. etape 22:55 Fodbold: Studiet 23:15 Cykling: Strade Bianche 23:30 Fodbold: Målfesten
08-03-2024
20:00 Golf: Arnold Palmer Invitational 20:00 Dart: Premier League 22:55 Cykling: Paris-Nice - 5. etape 23:15 Cykling: Strade Bianche 23:30 Fodbold: Målfesten 00:00 Golf: PGA-magasinet 00:00 Fodbold: Premier League Fantasy 00:10 ATP/WTA 1000: Indian Wells 00:30 OL-magasinet 00:30 Fodbold: Premier League Netbusters 00:45 OL-magasinet 00:45 Golf: The Honda Classic 01:00 Badminton: French Open 01:05 Ishockey: Carolina-Montreal 01:45 OL-magasinet 01:55 Badminton: French Open 02:00 Freestyle: World Cup 02:00 Fodbold: Manchester City-F.C. København 02:40 Cykling: Tour de la Provence 02:45 Slut på dagens programmer 02:55 Badminton: French Open 03:00 ATP/WTA 1000: Indian Wells 03:00 Freestyle: World Cup 03:50 Cykling: Tour of Oman 04:00 NBA: Denver Nuggets-Boston Celtics 04:00 Skihop: World Cup (k) 04:00 Fodbold: Bayern München-Lazio 04:05 Ishockey: Vegas-Vancouver 05:00 ATP/WTA 1000: Indian Wells 05:00 Formel E: Saudi-Arabiens VM-afdeling 05:15 NBA: Denver Nuggets-Boston Celtics 06:00 Bueskydning: Indoor World Series 06:00 Surfing: World League Championship Tour 06:00 Sportsmagasinet Trans World Sport 07:00 Cykling: Grand Prix Samyn (k) 07:00 Atletik: Tokyo maraton 07:00 Formel 1: Bag kulisserne 07:30 Fodbold: Premier League Netbusters 07:45 Slut på dagens programmer 07:55 Cykling: Paris-Nice - 5. etape 07:55 Padel: DM-finale (m) 08:00 Cykling: Grand Prix Samyn 08:00 Fodbold: Premier League Stories 08:25 Golf: PGA Tour-magasinet 08:30 Fodbold: Bundesligaen 08:55 OL-magasinet 09:00 ATP/WTA 1000: Indian Wells 09:00 Superbike: Australiens VM-afdeling 09:00 Formel 1: Bahrains Grand Prix 09:00 Fodbold: Fra Brønshøj til Bundesligaen 09:10 Cykling: Trofeo Laigueglia 09:30 Fodbold: Premier League Fantasy 10:00 Badminton: Kvartfinale, French Open 10:00 Superbike: Australiens VM-afdeling 10:40 Billard: Snooker - The Players Championship 11:00 Badminton: Kvartfinale, French Open 11:00 UEFA Europa League: Qarabag-Leverkusen 11:00 Motorsport: Endurance - Qatars VM-afdeling 11:00 Motorsport: Mobil 1 The Grid 11:30 Formel 1: Saudi-Arabiens Grand Prix - træning 11:55 UEFA Europa League: Qarabag-Leverkusen 12:00 Badminton: Kvartfinale, French Open 12:00 Cykling: Tirreno-Adriatico 12:40 Padel: HexagonCup (k) 12:45 Formel 1: Saudi-Arabiens Grand Prix - træning 12:50 UEFA Europa League: Roma-Brighton 13:00 Badminton: Kvartfinale, French Open 13:15 Cykling: Tirreno-Adriatico 13:45 UEFA Europa League: Roma-Brighton 13:55 Formel 1: Bag kulisserne 14:00 Badminton: Kvartfinale, French Open 14:15 Padel: HexagonCup 14:25 Formel 1: Saudi-Arabiens Grand Prix - træning 14:40 Cykling: Paris-Nice - 6. etape 15:00 Badminton: Kvartfinale, French Open 15:25 Cykling: Paris-Nice 15:35 Formel 1: Kevin Magnussens 2023-sæson 15:50 Badminton: Kvartfinale, French Open 15:50 Surfing: World League Championship Tour 16:05 Formel 2: Saudi-Arabiens Grand Prix 16:15 Poker: Munkebjerg Poker Tour 2024 16:50 Cykling: Paris-Nice - Studiet 16:50 Freestyle: World Cup 17:00 Badminton: Kvartfinale, French Open 17:00 Fodboldklubben 17:00 Formel 1: Bag kulisserne 17:05 Segunda División - Highlights 17:30 Formel 1: Saudi-Arabiens Grand Prix - optakt 17:30 Fodbold: Premier League Fantasy 17:50 Freestyle: World Cup 18:00 Badminton: Kvartfinale, French Open 18:00 Formel 1: Saudi-Arabiens Grand Prix - kvalifikation 18:00 Fodboldquizzen 18:00 Fodbold: Rundt om runden 18:00 Fodbold: Freddie Ljungberg's Unseen 18:05 UEFA Europa League: Freiburg-West Ham 18:30 Fodbold: Hvidovre-FC Nordsjælland - optakt 18:30 Fodbold: Premier League Fantasy 18:50 Skihop: World Cup (k) 18:55 Fodbold: Hvidovre-FC Nordsjælland 19:00 Badminton: Kvartfinale, French Open 19:00 Formel 1: Saudi-Arabiens Grand Prix - opfølgning 19:00 UEFA Europa League: Freiburg-West Ham 19:00 Golf: Arnold Palmer Invitational 19:00 Fodbold: Premier League Netbusters 19:30 Fodbold: Premier League Stories 19:50 Fodboldklubben 19:55 Fodbold: Bundesligaen 20:00 Badminton: Kvartfinale, French Open 20:00 Golf: Arnold Palmer Invitational 20:25 Fodbold: VfB Stuttgart-Union Berlin 20:50 Fodboldquizzen 20:55 LALIGA: FC Barcelona-Mallorca 20:55 Atletik: Aarhus Sprint'n'Jump 21:00 Badminton: Kvartfinale, French Open 21:00 Fodbold: Hvidovre-FC Nordsjælland - opfølgning 21:45 Dart: European Tour 21:50 Cykling: Tirreno-Adriatico 21:55 LALIGA: Studiet 22:00 Cykling: Paris-Nice - 6. etape 22:00 LALIGA: FC Barcelona-Mallorca 22:30 Fodbold: Fra Brønshøj til Bundesligaen 22:50 Cykling: Strade Bianche (k) 22:55 ATP/WTA 1000: Indian Wells 23:00 Formel 1: Saudi-Arabiens Grand Prix - kvalifikation 23:00 Fodbold: Tæt på Hoffenheim 23:30 Fodbold: Premier League Fantasy

Sportsbegivenheder i TV

sport live i tv i dagVi sørger for at opdatere vores liste løbende, så du altid kan være på forkant med de seneste sportsbegivenheder, der bliver vist på TV.

 

Uanset hvilken sportsgren du er interesseret i, dækker vi et bredt udvalg af sportskategorier, så du kan få en komplet og varieret oplevelse.

  • Fodboldfans kan se frem til at følge med i live-kampe fra de største ligaer som Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga og mange flere. Vi viser også internationale turneringer som VM og EM, så du kan heppe på dit favoritlandshold.

  • Hvis basketball er din passion, vil vores sportskategori også indeholde spændende NBA-kampe, hvor de bedste spillere i verden kæmper om sejren.
  •  
  • For motorsportsentusiaster tilbyder vi en liste over Formel 1-løb, MotoGP, rallyløb og andre spændende motorsportsevents, hvor adrenalinet pumper i højt gear.
  •  
  • Kampfans vil ikke blive skuffede, da vi også inkluderer boksekampe, MMA-stævner og andre kampsportevents, der garanterer intense øjeblikke og spænding.

Hvis du er interesseret i mere nicheorienterede sportsgrene som golf, tennis, cykling, skisport og meget mere, så dækker vores sportskategoris liste også disse begivenheder, så du kan følge med i dine favoritsportsgrene.

TV-kanaler med sport live

Flere af ovenstående TV-kanaler viser sport live, herunder blandt andet TV2, TV2 Sport, TV2 Sport X, TV3 Sport og Sport Live.

 

Vi giver dig detaljerede oplysninger om hver sportsbegivenhed, herunder dato, tidspunkt, deltagende hold/udøvere og turneringsdetaljer, så du nemt kan planlægge din sportsoplevelse.

 

Så uanset om du er til boldspil, motorsport, kampsport eller noget helt fjerde, så sørg for at besøge vores "Sportskategori" regelmæssigt for at holde dig opdateret på alle de kommende sportsbegivenheder på TV. 

 

Grib snacksene, tag plads i sofaen, og vær klar til at opleve sportsverdenens mest intense og uforglemmelige øjeblikke med vores sport live TV-guide.